Jak správně umývat auto?

Postupů pro správné mytí je celá řada. Jedním s nejbezpečnějších způsobů je bezkontaktní vysokotlaké mytí a ruční dokončení prací prostřednictvím jelenice a utěrkami z mikrovlákna. Množství různé chemie a postupů je dnes enormní.

Doporučujeme Vám svěři své auto profesionálům, kteří ví, jak na to a nezpůsobí nevratné poškození jak na exteriéru tak na interiéru. Svěřte péči o vaše auto nám a uvidíte rozdíl.

Pro průběžné umývání auta od nejhrubších nečistot doporučujeme bezkontaktní veřejné myčky, kde můžete auto opláchnout změkčenou osmotickou vodou, která na něm nezanechává nežádané stopy.

Mýt či nemýt vozidlo v zimě? 

Mít čisté vozidlo, je vizitkou každého řidiče. Vozidlo je vhodné připravit na zimní období a nechat ho důkladně umýt a ošetřit a to včetně podvozku. Zvolit můžete speciální program, který vozidlo částečně zakonzervuje a ochrání tak karosérii a podvozek před agresivní solí. Navoskováním tvrdým voskem získáte na karosérii ochranný film, který bude odpuzovat vodu. To je nejdůležitější pro přední skla, která by se mohla díky vodě s drobnými částečkami prachu lehce poškrábat. Tyto speciální programy je vhodné využít vícekrát v průběhu zimního období, šetřit se určitě nevyplatí. V případě, že z jakýchkoliv důvodu nechcete vaše vozidlo svěřit do rukou profesionálů, zajistěte umytí vozu svépomocí nebo v myčce. Tímto způsobem však nebudete schopni připravit podvozek vašeho vozidla pro zimní období.

V průběhu zimy se nedoporučuje umývat vozidlo při teplotách pod bodem mrazu. V případě, že není auto zahřáté, mohlo by dojít k teplotnímu šoku pro lak. Výjimkou je možnost bezkontaktního mytí práškem, které vytváří aktivní pěnu s mikrogranulemi a je použitelné cca do -12°C. V myčce využívejte pouze mytí pomocí pěnových či textilních kartáčů, které jsou sice méně účinné, zato však mnohem šetrnější k laku. 

V případě, že máte na vozidle opravované části laku, nezapomeňte se zeptat lakýrníka, zda nebudete mít problémy s mytím auta v myčce. Pokud už jste se rozhodli přes zimu vaše vozidlo nemýt vůbec, zajistěte alespoň čisté světlomety, zadní svítilny a registrační značky. Po skončení zimy je vhodné vozidlo opět důkladně umýt a vyčistit, zajistíte tím dokonalou čistotu vozu po zimě bez zbytků jakékoliv soli. 

 

Kontakt

A2 Ruční mytí aut Brno 
Mlýnská 38, 602 00 Brno

+420 775 567 000 chcu@rucnimytibrno.cz
Máte dotaz, nebo poptávku?
Jezdím s Autonapůl a nestarám se!